Vítám Vás na mých stránkách 🙂

Mé jméno je Nikola Navrátilová, staří známí mi říkají Nikoš.

Proč Melodie přírody?

Miluji hudbu stejně jako přírodu.

A jako každá píseň má jinou melodii, tak má odlišnou melodii každý člověk, bylinka, strom, žena, muž, či dítě, i každý den je jiný.

Příroda i hudba léčí naši duši i tělo. Proto se inspiruji v ní, poslouchám svou intuici, snažím se vcítit do lidí, kteří chtějí mou radu a když píšu, čerpám z okolí, různých příběhů, situací a zkušeností (které máme každý jiné).

Jsem v první řadě trochu prdlá žena, která hledá radosti v maličkostech. Jsem také manželka a matka dvou dětí. A koneckonců Vám můžu i prásknout, že jsem velká cíťa a empatička, která se umí vcítit do lidí, dětí, přírody…

Nejsem dokonalá a zaroveň jsem dokonalá taková, jaká jsem, jako každý člověk. Nestyďme se za to, že jsme každý jiný.

Vše, co naše tělo i duše potřebuje, najdeme v přírodě a uvnitř sebe.

Můj příběh

Dnes jsem si jistá, že vše co potřebujeme, nám příroda nabízí. Díky bylinkám vím, jak léčit sebe i děti při různých, běžných, zdravotních potížích, ale i to, jak nemocem předcházet a doplňovat důležité látky tělu z rostlin, které rostou okolo nás. Věřím svému tělu a jsem trpělivější.

 

JENŽE DŘÍVE JSEM TO TAK NEMĚLA.

 

Dříve jsem nevěděla, že je jiná možnost, než se léčit chemickými přípravky, netušila jsem příčinu svých nemocí, problémy s pletí a vlasy. Nevěděla jsem, že si léčím jen symptomy a vlastně mě ani nenapadlo přemýšlet nad svým zdravím jinak.

Brala jsem jako normální: nemoc → lékař → ATB, aniž bych přemýšlela, jestli je to vůbec nutné.

 

Nevěděla jsem, co dělat, když měla dcera horečku, kašlala, nebo byla zahleněná. Hned mě nemoc dítěte vyvedla z míry, netušila jsem, jak tělo funguje a bála se. Každá odchylka „zdraví“ byla pro mě stres.

 

Když jsem se rozhodla jít jinou cestou a nechtěla jsem do dcery cpát zbytečně moc chemie, běžné alopatické léky a tak nějak cítila, že celkově moderní svět není úplně to, co cítím jako přirozené, nevěděla jsem, kde hledat informace a kde kupovat byliny nebo je sbírat.

 

Nevěděla jsem, která bylinka jak vypadá, na co se používá a už vůbec jsem netušila, jak je zpracovávat a správně užívat.

 

A TAK JSEM SI OBJEDNALA SVÉ PRVNÍ BYLINKOVÉ KNIHY.

 

Začala jsem číst, hledat na internetu a zjišťovala jsem, které informace jsou relevantní. Začala jsem jezdit na různé bylinkové přednášky a workshopy. Začala jsem vzhlížet ke známým, starým i novodobým bylinářům. Jelikož jsem věřící, tak první má oblíbenkyně byla Hildegarda z Bingenu a páter Ferda. Od té doby mám již několik oblíbenců, které stále sleduji a vzdělávám se.

 

ČÍM VÍCE JSEM ZAČALA BÝT V KONTAKTU S PŘÍRODOU, TÍM VÍCE JSEM ZAČALA NASLOUCHAT SVÉMU VNITŘNÍMU JÁ.

 

A dnes jsem si jistá ve sběru a zpracování rostlin. Michám si vlastní tinkturové směsi a hlavně, dcera a syn od té doby nebyli u lékaře s žádnou běžnou dětskou nemocí.

Dnes už mám jiný pohled na fungování těla a imunity. Už vím, po které bylince sáhnout, když potřebuji, kde ji najdu a také vím, jak můžu nemocem předcházet.

 

PŘÍRODA MĚ STÁLE UČÍ JAK ZPOMALIT A NECHAT VĚCI PLYNOUT.

 

V dnešní době internetu můžeme všude najít tolik informací, že se na začátku nemusíme orientovat v tom, které jsou ty správné. Proto jsem se rozhodla Vám tyto informace předat, abyste je měli pěkně pohromadě a nemuseli je roky hledat tak, jako já.

 

VŠE, CO POTŘEBUJE NAŠE SRDCE, TĚLO I DUŠE, NAJDEME TAM VENKU V PŘÍRODĚ.

 

Dávka dobré nálady↓

)" class="et_pb_video_overlay et_multi_view_hidden">